Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Okres wczesnoszkolny to czas, w którym dzieci wszystkim się interesują, zasypują nauczyciela pytaniami typu: „dlaczego” , „jak to się dzieje”? Są ciekawe świata, eksperymentują, doświadczają, badają i na tej podstawie budują swoją wiedzę i umiejętności. Szczególne znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dziecka ma uczenie się przez odkrywanie.

W ramach zajęć świetlicowych w bieżącym roku szkolnym organizowane są zabawy badawcze, doświadczenia i eksperymenty przy użyciu materiałów codziennego użytku. Głównym celem naszych zajęć jest budzenie zaciekawienia i rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi uczniów poprzez uczestnictwo w samodzielnym eksperymentowaniu przy użyciu prostych materiałów, co sprzyja doskonaleniu uwagi i logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków na podstawie doświadczeń i własnych obserwacji.

W pierwszym semestrze realizowane były treści z zakresu elektrostatyki, wody i powietrza.

Proponowane pokazy i eksperymenty, w których aktywnie i chętnie uczestniczyli uczniowie to m.in.: szaszłyk z balona z wykorzystaniem patyczków do szaszłyków, gwiazda z zapałek – zapałki zgięte na pół same tworzą gwiazdę po dodaniu kropelki wody, rozdzielanie pieprzu od piasku za pomocą plastikowej łyżeczki ( wcześniej naelektryzowanej ), atramentowe czary mary – obserwowanie rozpraszania się atramentu w wodzie i jego znikania oraz wycinanie i obserwowanie papierowych kwiatów, które na wodzie rozkwitają.....

Zdjęcia>>

Katarzyna Zygo

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo