Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

W tym roku Wielkanoc obchodzimy w połowie kwietnia. Niemniej jednak wraz z nadejściem marca w naszej świetlicy rozpoczęły się przygotowania do świąt. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców świetlicy zostali zaangażowani w wykonywanie różnego rodzaju prac plastycznych, których motywem przewodnim były święta i budząca się do życia przyroda.

Klasa IIa i IIe świetnie odnalazła się w roli wiosennych „ogrodników” i z dużym zaangażowaniem zasiała owies w ozdobnych doniczkach, który podczas świąt niewątpliwie stanowić będzie piękną dekorację stołu. W ramach naszych przedświątecznych spotkań powstały również pisanki zdobione kaszą gryczaną, baranki z wykorzystaniem techniki origami, kurczaczki z jajka styropianowego oraz zajączki-serwetniki z kolorowego papieru.

W ostatnim tygodniu przed świętami uczniowie bardzo chętnie słuchali i opowiadali o przygotowaniach, tradycjach i zwyczajach świątecznych panujących w ich domach , układali świąteczne życzenia, a uczennica klasy IIe Łucja Bartoszcze samodzielnie wykonała pięknie zdobioną kartkę z życzeniami świątecznymi dla najbliższych.

Zdjęcia>>

Beata Jęczeń

Katarzyna Zygo

Maria Bakalarz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo