Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

W ramach zajęć świetlicowych w bieżącym roku szkolnym organizowane są sytuacje badawcze, doświadczenia i eksperymenty z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku. Głównym celem naszych zajęć jest budzenie zaciekawienia i rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi uczniów poprzez uczestnictwo w samodzielnym eksperymentowaniu.

W drugim semestrze realizowane były treści z zakresu elektrostatyki, wody, powietrza, aerodynamiki i optyki. Wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów, w których aktywnie i chętnie uczestniczyli uczniowie klasy IIa i IIe. Do najciekawszych należą:

obserwowanie kwiatu zmieniającego kolor, wybuchający wulkan, tańczące rodzynki, skaczące jajko, malowanie na mleku, ciecz nienewtonowska, niepękające bańki, zabawy z napięciem powierzchniowym, pieprz na talerzu oraz choco-optyka. W eksperymencie dotyczącym złudzeń optycznych ( choco-optyka) najlepsza okazała się uczennica klasy IIa Kamila Figiel, która jako jedyna złożyła wcześniej podzieloną czekoladę w całość, uzyskując jedną dodatkową kostkę.....

Zapraszam do obejrzenia zdjęć....

Zdjęcia>>

Katarzyna Zygo

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo