„Bądźmy życzliwi nie tylko od święta” – to hasło, które przyświecało obchodzonemu 21 listopada w naszej świetlicy Światowemu Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Celem zajęć było kształtowanie i rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, empatii, kultury osobistej oraz gotowości do niesienia pomocy. Uczniowie poznali genezę święta, dowiedzieli się czym jest Order Uśmiechu, a nawet mieli możliwość zjedzenia z uśmiechem na ustach niewielkiego kawałka cytryny. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych oraz plastycznych, których efektem było przygotowanie plakatu dotyczącego dnia życzliwości.

Beata Jęczeń