„ Witaj majowa jutrzenko , świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką , która w całej Polsce słynie

Witaj Maj, 3 Maj…”

Tymi oto słowami Mazurka rozpoczęły się w świetlicy obchody świąt majowych : Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Dominującymi kolorami owych dni są: biel i czerwień, zaś na chorągwiach dumnie powiewa biały orzeł, który jest symbolem walki za wartości: Bóg, honor i Ojczyznę. W związku z tym, dzieci uczęszczający do świetlicy miały okazję wykonać, z wielkim zaangażowaniem, różnorodne prace plastyczne dotyczące symboli narodowych: papierowe białe orzełki, mapy Polski wyklejane bibułą oraz biało – czerwone nutki. Nie zabrakło również kotylionów czy patriotycznych róż z bibuły. Uczniowie chętnie rozwiązywali krzyżówki o tematyce narodowościowej.

Zajęcia te były bardzo imponujące, z uwagi na pomysłowość, staranność oraz kreatywność dzieci. Na zakończenie ochoczo stanęły ze swoimi pracami do zdjęcia, podkreślając, że są prawdziwymi Polakami – patriotami.

Zdjęcia >>

Dorota Nowak