Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jak i Święta Flagi, które obchodzimy 2 maja, dzieci z klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonały kilka ciekawych prac.

Pierwszą pracą było wykonanie plakatu dotyczącego POLSKI- to co kojarzy nam się z Polską. Uczniowie kolorowali obrazki przedstawiające pojedyncze elementy np. smoka wawelskiego, kontur Polski, kotwicę Polski Walczącej, orła w koronie i wiele innych, a następnie ułożyli z tego mapę myśli o Polsce. Drugą pracą jaką wykonali uczniowie była „Polska w kwiatach”. Dzieci kolorowały poszczególne części mapy Polski, następnie części te zostały posklejane do siebie i utworzyły piękną, kwiecistą mapę naszego kraju. Kolejną pracą było wykonanie Godła Polski. Wszystkie prace wykonane przez dzieci zostały zaprezentowane w świetlicy szkolnej, a szczególne miejsce w sali zajął orzeł biały- nasz symbol narodowy.

Celem przeprowadzenia zajęć w świetlicy szkolnej było rozwijanie zainteresowania historią naszej Ojczyzny oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych u małych Polaków.

Żydek Aneta