Po raz pierwszy świetlica szkolna zorganizowała dzień sportu dla uczniów z klas I – III, który zbiegł się z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tym razem do współpracy zaproszono Panią Elżbietę Goliszek –instruktorkę z MDK w Bełżycach, która poprowadziła ciekawe zajęcia sprawnościowe dla naszych uczniów. Wśród przygotowanych przez nią konkurencji znalazły się: kozłowanie piłki slalomem, skoki na piłkach- skoczkach, popychanie piłeczki przy użyciu kija hokejowego. Nie obyło się też bez biegu z okrążeniem hola – hop. Pani Ela w kolejnej rywalizacji sportowej wykorzystała również „ ringo”. Do urozmaicenia zabawy służyły plansze z kartami obrazkowymi, które należało zapamiętać i ułożyć we właściwym miejscu . Na zakończenie zajęć nasz gość wręczył nagrody – opaski odblaskowe na rękę w nagrodę za udział w niezwykłych zajęciach sprawnościowych.

Dzięki zorganizowanym zajęciom uczniowie mogli sprawdzić się w rywalizacjach sportowych, jak również rozwinąć swoje pasje sportowe. Dzieci miały też okazję aktywnie i miło spędzić czas. Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera. Było dużo humoru i świetnej zabawy.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie Goliszek za poprowadzenie rozgrywek sportowych. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

>>Zdjęcia

Dorota Nowak