W miesiącu maju w dalszym ciągu kontynuowaliśmy akcję głośnego czytania ze zrozumieniem w klasach młodszych. Do współpracy z naszą szkołą zaprosiliśmy pracowników: z Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełżycach oraz z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Bełżycach.

Dnia 17.05.2019r. w mury naszej szkoły przybyła Pani Patrycja Mirosław z pobliskiego OPS. Gość przeczytał dzieciom trzy bajki: „ Mała Syrenka”, „Stokrotka i Skowronek” i „ Słowik”. Zajęcia zostały urozmaicone „Morską wykreślanką” z „ Małej Syrenki”, odnajdowaniem rymów oraz wypisaniu nazw gatunków ptaków i kwiatów znajdujących się w bajkach.

Uczniowie z ogromną adrenaliną rozwiązywali zlecone im zadania.

Kolejnym gościem była Pani Anna Boruch – logopedka z Samorządowego Przedszkola Publicznego im. Janusza Korczaka w Bełżycach. Pani Ania przeczytała historię pt.: „ Robak zębowy”, modulując przy tym w iście aktorski sposób swoim głosem, co spotkało się z ogromnym aplauzem publiczności.

Następnie miały rozróżnić zdania prawdziwe od fałszywych. Kolejną zabawą była praca

w grupach, polegająca na wyjaśnieniu przez uczniów usłyszanego wyrażenia poprzez technikę skojarzenia. Ostatnim ćwiczeniem było ułożenie hasła z otrzymanych literek przy zastosowaniu słomki. Na zakończenie zajęć sympatyczna Pani logopedka poczęstowała dzieci słodkimi niespodziankami.

Składam serdeczne podziękowania Paniom: Patrycji Mirosław oraz Annie Boruch za włączenie się do Akcji „Głośnego czytania ze zrozumieniem” i poprowadzenie owocnych zajęć dla uczniów, które przyniosły spodziewany efekt edukacyjny.

Dorota Nowak