„ Pamiętajcie, że was kocham”

Ważnym wydarzeniem dla nas–Polaków był wybór Karola Wojtyły na Papieża, który miał miejsce dnia 16.X.1978r. Dla upamiętnienia tego ważnego faktu, na zajęcia świetlicowe zaprosiliśmy w piątek 18.X.2019r. wyjątkowego gościa – księdza wikariusza Łukasza Kukiera z Parafii Rzymsko-Katolickiej w Bełżycach, który przybliżył uczniom z klas drugich sylwetkę Ojca Świętego Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą „Zdrowaś Mario”. Następnie, ksiądz Łukasz na podstawie ilustrowanego Tryptyku przybliżył postać Papieża-Polaka oraz wybrane fakty z Jego życiorysu. Uczniowie z  zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących ilości przemówień Jana Pawła II, jak również odbytych pielgrzymek. Chętni mieli okazję udzielić spontanicznych odpowiedzi na zadane przez księdza pytania oraz pokolorować obrazek przedstawiający Papieża w towarzystwie dzieci. Kolejnym punktem spotkania było wspólne opisanie  ilustracji z albumu Jana Pawła II. Nasz gość pokazał też dokumenty papieskie: encykliki i adhortacje. Na koniec świetliczaki zostali obdarowani obrazkami z Matką Bożą i Świętym Janem Pawłem II oraz słodkimi upominkami. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem. Nie obyło się również bez udzielenia przez kapłana wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Składam serdeczne podziękowania księdzu Łukaszowi Kukierowi za złożenie wizyty w naszej świetlicy i przekazanie cennych informacji dotyczących Patrona naszej Szkoły.

Dorota Nowak