Wyróżnienie dla szkoły za aktywność i skuteczność w międzynarodowej akcji ekologicznej ,Sprzątanie świata 2020 –oddaj używany telefon komórkowy pomagając innym –pomagasz swojej szkole”

Z przyjemnością informujemy, iż w związku XV edycją międzynarodowej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy”, nasza szkoła za wyróżniającą się aktywność i skuteczność uzyskała nagrodę w postaci kuponów firmy Sodexo.

Celem akcji było promowanie zachowań i postaw proekologicznych w społeczeństwie. Używane telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak: kadm czy ołów. Wyrzucony telefon komórkowy może zatem zatruć znaczne ilości wody i gleby.

Dziękuję za ekologiczną postawę

Opiekun wolontariatu: