Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą

Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą" (M. Gandhi) to motto ambasadorów programu eTwinning, którzy tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie w ten sposób apelowali o pokój. Założyli oni Projekt eTwinning „Calling for Peace – wołanie o pokój”, którego celem jest zjednoczenie się oraz wsparcie nauczycieli i dzieci z Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie. Nasza szkoła dołączyła do 192 grup z całej Europy przygotowując wystawę prac w barwach walczącej Ukrainy. W projekcie biorą udział szkoły z: Armenii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Danii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Macedonii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Słowenii, Turcji, Włoch, Łotwy oraz wspomnianej Ukrainy. To nasz symboliczny wyraz solidarności z dziećmi i ich nauczycielami zza naszej wschodniej granicy.

Drodzy uczniowie! Jeśli macie kontakt z ukraińskimi dziećmi, które uciekły do nas przed piekłem wojny, pokażcie im te zdjęcia i materiały ze strony projektu https://twinspace.etwinning.net/234984/home ku pokrzepieniu serc.

Urszula Pawłowska