Konsultacje z przemocy

STOP przemocy w rodzinie

Szanowni Państwo,

4 października 2019 r. (piątek) w godz. od 8:30 do 13:00 w naszej szkole, w sali nr 42 (I p., budynek dawnego gimnazjum), odbędą się nieodpłatne konsultacje dla rodziców, dzieci i młodzieży oraz nauczycieli w ramach zadania Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Konsultacje są finansowane ze środków Województwa Lubelskiego poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie i będą prowadzone przez specjalistów Stowarzyszenia Kontakt – psychologa oraz prawnika, którzy od wielu lat pracują z rodzinami zmagającymi się z problemem przemocy i uzależnieniem.

Ww. działanie ma na celu przybliżenie problemu przemocy domowej oraz możliwości jej zapobiegania i zwalczania. Doświadczeni pracownicy Stowarzyszenia będą mogli nie tylko wyjaśnić problem przemocy w rodzinie, ale także wskazać sposoby rozwiązania konkretnych problemów.

Problem przemocy w rodzinie jest niestety zjawiskiem bardzo powszechnym i jednocześnie niezwykle niebezpiecznym - przede wszystkim z punktu widzenia małoletniego dziecka. Konsultacje mają na celu zwiększenie świadomości prawnej oraz wypracowanie rozwiązań w przypadku ujawnienia takiego problemu.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w spotkaniach i konsultacjach poza szkołą, zachęcamy do indywidualnych zgłoszeń pod nr tel. 502 415 134 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Specjaliści udzielą chętnie wszelkich wyjaśnień.

Zapraszamy!