Błąd
  • XML Parsing Error at 1:1101. Error 9: Invalid character
Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 stycznia 2010 18:03

Szkolny Konkurs Piosenki Europejskiej

2 lutego 2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs piosenki europejskiej. Brali w nim udział uczniowie klas: IV c, V b, V c i VI a. Uczestnicy śpiewali w języku angielskim, rosyjskim, czeskim, hiszpańskim oraz francuskim.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce ? Katarzyna Chawrylak (kl. V c)

w piosence Amel Bent ?Ma philisophie?

II miejsce ? Dominika Wójtowicz (kl. IV c)

w piosence Ewy Farny ?Ogień we mnie?

III miejsce ? Klaudia Sajnóg (kl. IV c)

w piosence Alsou ?Zima?

Publiczności najbardziej podobał się występ Julii Rumińskiej (kl. VI a), która zdobyła nagrodę publiczności śpiewając piosenkę ?Because I Love You? z repertuaru September.

Magdalena Snop

X Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

27 maja 2010 r. w sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbył się X Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich nt. ?Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym?. 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych,między innymi i uczniowie naszej szkoły, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy działają w Szkolnych Klubach Europejskich, prowadzą działania na rzecz integracji europejskiej oraz dzieci i młodzież z klas o profilu europejskim z naszego województwa.
Wśród zaproszonych gości byli : Pani Ewa Dados - dziennikarka Radia Lublin i pomysłodawczyni Akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", Ojciec Filip Buczyński prezes Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, Pan Sergiusz Kieruzel, współtwórca ?Akademii Złota 9?, Jan Mela - ambasador ?Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym?, prezes ?Fundacji Poza Horyzonty? oraz wolontariuszki z Niemiec, Macedonii i Francji współpracujące z Europejskim Domem Spotkań ? Fundacją Nowy Staw.

DEUTSCH  - WAGEN - TOUR
W maju podczas Dnia Europejskiego w naszej szkole odbędzie się promocja języka niemieckiego, która jest możliwa dzięki   realizowanemu  projektowi "Deutsch - Wagen - Tour".

Auswärtiges AmtDAAD

Goethe-Institut Polen
Auto der Deutsch-Wagen-Tour Poprzez realizację projektu ?Deutsch-Wagen-Tour? chcemy przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z naszymi lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Będziemy współorganizować na terenie placówek oświatowych, centrów kultury lub w innych nadających się do tego celu miejscach, imprezy promujące język niemiecki oraz kraj naszych zachodnich sąsiadów. Możemy również współuczestniczyć w lokalnych przedsięwzięciach.

Stałymi punktami postojowymi samochodów są następujące miasta: Poznań, Wrocław, Kielce, Lublin i Olsztyn, jednakże auta poruszają się po całym kraju i mogą dotrzeć nawet do najbardziej odległych zakątków. Poprzez stronę internetową można śledzić przebytą trasę oraz zamawiać samochody do odwiedzenia placówek oświatowych, a także do udziału w różnych lokalnych imprezach. Realizacja projektu przewidziana jest na 3 lata.

Podstawowym wyposażeniem aut są różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i filmami oraz drobne prezenty. Będzie można zastosować je jako urozmaicenie zajęć i imprez lub rozdać uczniom jako nagrody. Naszych lektorów można zaprosić też do uczestnictwa w spotkaniach z rodzicami, konsultacjach z nauczycielami i rodzicami, w czasie których chętnie poinformują o korzyściach wynikających ze znajomości języka niemieckiego.

 

?? ????? ???? " " ? ???? ??????, ??????? ? ????? ? ???????? ? ??? " " ?????? ????.

?? ?????, ?????????? ?? ???????.

??? ?????? ?? ??????? ????????, ?????? ?? ???? ??????, ?????? ????????????? " " ??????????.

?? ????? ???????? ?? ????, ?? ? ????????? ??? ?? ????????? ????????? ???????.

?? ?? " " ?????? ???????? ?? ??? ??????????, ?????? ???.

????? ?? ?????, ??? ??? ?? ???, ?? ????, ????????, " " ??? ????? ???????????????, ???? ????? ????????????.

?? ??? ???, ???? "???? ? ??????" ?? ?? ?????, ??? ?? ?????? ??? ????????? ?????? ???????.

? ???????? ????? ?? ????????, ?????? ??????? ? ?????? ? ???????? ??????? ??????.

????? ?????????? ???????? ?? ????? ? ?????? ?? ??????.

?? ?????? ?? ????????? ?????????, ????????????? ? ???-??????? ?? ???.

???????, ?? ???????????? ???? ?????.

??????, ??? ???? ??????? "??????? ???? ???????????" ???? ?? ?????? ??????.

Poprawiony: piątek, 12 lipca 2013 22:34