Aktualności

Dyżur wakacyjny oddziału przedszkolnego

 

 Zgodnie z Zarządzeniem nr 74/26 Burmistrza Bełżyc z dnia 19 maja 2026 r. dyżur wakacyjny w oddziale przedszkolnym dzieci 6 – letnich w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach odbywa się w dniach 01.07.2026 r. – 31.07.2026 r.

 

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO – dyżur wakacyjny>>

 


 

Rodzinny Piknik z okazji Dnia Dziecka w klasie 1a

W dniu 03.06.2026r. rodzice uczniów z klasy 1a zorganizowali wyjątkowy piknik rodzinny, który dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych chwil. Wydarzenie odbyło się w radosnej i przyjaznej atmosferze, sprzyjającej wspólnej zabawie oraz integracji rodzin. Rodzice przygotowali ognisko, słodkie przekąski, a także zapewnili wiele atrakcji: dmuchaniec, kolorowe tatuaże i warkoczyki oraz różne konkurencje sportowe.

Podczas pikniku dzieci przygotowały dla swoich rodziców małą niespodziankę z okazji Dnia Mamy i Taty. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały krótki występ artystyczny, a także wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność.

Piknik był doskonałą okazją do wspólnego świętowania, budowania relacji oraz tworzenia pięknych wspomnień. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie,  wspólne zabawy oraz stworzenie dzieciom tak wyjątkowego dnia.

Zdjęcia>>

Magdalena Lewandowska
Agata Mazurek

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach konkursie Kangur Matematyczny 2026

Z radością informujemy, że dnia 10 czerwca 2026 roku zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2026.

Kangur Matematyczny to popularny międzynarodowy konkurs, którego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia oraz umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Konkurs przeprowadzany jest w kilku kategoriach wiekowych, między innymi: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Uczestnicy rozwiązują zadania o różnym stopniu trudności, wymagające nie tylko wiedzy matematycznej, ale także spostrzegawczości, kreatywności i wytrwałości.

Wyróżnienia otrzymali:

Kategoria Żaczek – klasa 2

Piotr Stasiński, klasa 2a

Michał Wójtowicz, klasa 2d

Kategoria Maluch – klasa 3

Wojciech Bancer, klasa 3c

Jan Wójtowicz, klasa 3b

Kategoria Maluch – klasa 4

Szymon Pietras, klasa 4a

Kategoria Beniamin – klasa 5

Lena Świątkowska, klasa 5c

Kornelia Dziekanowska, klasa 5a

Kategoria Beniamin – klasa 6

Maja Dąbrowska, klasa 6b

Antoni Pruszkowski, klasa 6d

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom! Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w rozwijaniu matematycznych pasji oraz wielu kolejnych powodów do radości.

Zdjęcia>>

Organizatorzy konkursu:

Anna Chawrylak
Aleksandra Mirosław

MŁODZI NAUKOWCY W AKCJI - sukces naszych uczennic

Uczennica klasy 2b -  Aleksandra W. zajęła II miejsce, a  Maja K. z  klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Projekt zakładki do książki” w temacie „OD REAKTORÓW DO ROBOTÓW – MŁODZI NAUKOWCY W AKCJI”.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty.

Organizatorem konkursu jest Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 https://www.ifj.edu.pl/aktualnosci/2026/26-06-01/

Zdjęcia>>

 A.Ambrożkiewicz
A.Ćwiklińska
K.Sieńko

Rocznica egzekucji mieszkańców Podola i Bełżyc

Czasami mijamy miejsca z pozoru zwyczajne, ciche, otulone zielenią, i okazuje się, że stoimy na grobowcu ludzkich marzeń, planów. Wielki dramat kryje w sobie miejsce, gdzie stoi obecnie Pomnik Matki Bożej Partyzanckiej w Bełżycach. W czerwcowy dzień 1944 roku, na tym skrawku naszej ziemi, hitlerowcy dokonali egzekucji 23 mieszkańców Podola i Bełżyc. Tamci mężczyźni, których brutalnie wyrwano z bezpiecznych domów i bestialsko zamordowano, mieli plany na przyszłość, ojcowskie nadzieje i niedokończone rozmowy….

Patrząc na kamienny obelisk pośród drzew i zbiorową mogiłę na cmentarzu w Bełżycach, nie doświadczamy jedynie historii zapisanej na pomnikach. Oddajemy hołd poległym, pamiętając jak cienka bywa granica między dobrem a złem. Zwłaszcza kiedy opadną czerwcowe, rocznicowe kwiaty, a znicze powoli zgasną.

W tym roku przypada 82. rocznica tragicznych wydarzeń, które na zawsze zapisały się w historii naszej lokalnej społeczności. Przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz organizacji kombatanckich, grupy rekonstrukcyjne i licznie zgromadzeni mieszkańcy upamiętnili tamte chwile i oddali hołd poległym.

Zdjęcia>>

Ewa Pietrzyk
Urszula Sobiepan
Ewelina Gajowiak
Anna Wójtowicz
Andrzej Pietraś

Wycieczka klas 8 do Zakopanego

W dniach 2-3 czerwca uczniowie klas 8 wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Podczas wyjść do Doliny Strążyskiej i wodospadu Siklawica oraz do Doliny Kościeliskiej, mieli okazję obserwować życie przyrody w Tatrach późną wiosną, dynamiczne zmiany pogody w górach, a także pobyć ze sobą w okolicznościach innych niż sale lekcyjne i szkolne korytarze. Pogoda i humory dopisały!

Zdjęcia>>

Renata Krasula
Urszula Pawłowska
Andrzej Pietraś

Wyjazd klasy 5b z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Laser City, gdzie dzieci rywalizowały w grach zespołowych i indywidualnych. Kolejną atrakcję stanowił seans w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film „Drzewo magii”. Na zakończenie wszyscy udali się do restauracji McDonald’s. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, dopisała zarówno pogoda, jak i humory uczestników.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Projekt eTwinning „Smart Bites Zero Waste” - podsumowanie

W mijającym roku szkolnym klasa 8b brała udział w międzynarodowym projekcie eTwinning mającym zwrócić uwagę na ogromne ilości marnowanego i wyrzucanego jedzenia. Wspólnie z parterami z Hiszpanii, Grecji i Turcji, uczniowie szukali pomysłów i sposobów na minimalizowanie marnotrawstwa produktów spożywczych. Odbyli 3 spotkania online, przedstawiali siebie i swoje zainteresowania, wymyślali logo projektu, wyszukiwali globalne i lokalne inicjatywy przeciwdziałające marnowaniu żywności, poszukiwali przepisów na dania wykorzystujące produkty z krótkim terminem ważności albo takie, które zostały z obiadu.

Skanując kody QR możecie dowiedzieć się co można zrobić z produktów, które zostały nam „z wczoraj” albo poznać inicjatywy takie jak „Too Good To Go” „czy FoodBag”. Kody zaprowadzą Was do prezentacji i plakatów opracowanych przez międzynarodowe grupy.

Zachęcamy do zapoznania się z efektami wspólnej pracy, refleksji nad nawykami konsumpcyjnymi i do wdrożenia w życie uczniowskich pomysłów.

Zdjęcia>>

Urszula Pawłowska

Najlepsi Angliści i Germaniści 2026

Już od wielu lat, na przełomie maja i czerwca odbywa się w naszej szkole konkurs językowy „Najlepsi Angliści i Germaniści”. Uczniowie rywalizują w kategoriach wiekowych. W bieżącym roku szkolnym laureatkami i laureatami konkursu zostali:

Najlepszy Anglista Klas Czwartych –  Szymon Smoleń kl. 4b

Najlepsza Anglistka Klas Piątych – Natalia Gilla kl. 5c

Najlepsza Anglistka Klas Szóstych – Hanna Walczak kl. 6d

Najlepszy Anglista Klas Siódmych – Błażej Kulig kl. 7a

Najlepszy Anglista Klas Ósmych – Mateusz Bogusz kl. 8c

Najlepsza Germanistka Klas Siódmych – Iga Stępniewska kl.7a

Najlepsza Germanistka Klas Ósmych – Natalia Plewik kl. 8c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia>>

Nauczycielki języków obcych