Projekt ,,BohaterON w Twojej szkole 2021 – włącz historię” w klasie I d

„Historia to świadek dziejów,

źródło prawdy, pamięci, mistrzyni życia,

piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”

To już VI edycja projektu ,,BohaterON – włącz historię!”

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła bierze czynny udział w tej akcji. To ogólnopolska kampania, której celem jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i upowszechnienie historii Polski XX wieku. Dzięki udziałowi pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego jest wciąż żywa wśród uczniów. Nasza szkoła w swej misji wychowawczej zakłada kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia dumy z przynależności narodowej. Ważne jest również, aby dzieci już od najmłodszych lat poznawały historię naszego kraju i potrafiły o niej mówić.

Dlatego też uczniowie klasy I d poznali historię Powstania Warszawskiego opowiedzianą przez Panią Ewę Pietrzyk, obejrzeli teatrzyk edukacyjny udostępniony na stronie www.bohateron.pl ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, zapalili znicze pod pomnikiem bohaterów Powstania Warszawskiego, a dziewczynki wyśpiewały III miejsce w Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej z piosenką ,,Pałacyk Michla”.

Takie działania u dzieci krzewią postawy patriotyczne i budują wrażliwość społeczną.

Anna Ambrożkiewicz