Dzień życzliwości i pozdrowień w zerówkach

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych  z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack, postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują.

Dnia 19.11.2021r. klasy: 0a, 0b oraz 0c również świętowały Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci były ubrane w charakterystyczny dla tego święta kolor żółty. Ten dzień przepełniała radość. Rozmawialiśmy na temat życzliwości, sposobów jej okazywania nie tylko od święta, ale w codziennym życiu. Dzieci miały do wykonania różne zadania związane z tematem. Głównym celem zajęć, było uświadomienie jak ważna w naszym życiu jest życzliwość okazywana bliźniemu. Cytując słowa św. Jana Pawła II „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”, możemy skłonić się do refleksji ile uśmiechu, radości i życzliwości, a także pomocy potrafimy przekazać człowiekowi nie oczekując nic w zamian.

Edyta Anasiewicz

Aleksandra Mirosław