Podsumowanie akcji - ,,Zbiórki żołędzi i orzechów”

W październiku w naszej szkole trwała kolejna akcja – zbiórka żołędzi i orzechów. Cel to promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

Żołędzie i orzechy nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących.

Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Mamy ogromne serca i potrafimy się zmobilizować.

Nasze zbiory zostały przekazane do Koła Łowieckiego nr 102 ,,Juniorów” w Warszawie. Umieszczone w odpowiednich paśnikach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. jeleni, saren, dzików, ptaków. Dzięki temu, że są bogate w substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.

Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania! :)

Anna Ambrożkiewicz

opiekun szkolnego wolontariatu