Program edukacyjny Muzeum POLIN w naszej szkole

W listopadzie, kilka klas naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięło udział w bezpłatnym programie edukacyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dedykowanym dla szkół z Lubelszczyzny. Podczas spotkania online na platformie ZOOM, pracownicy muzeum - muzealni edukatorzy i edukatorki, przeprowadzili nietypowe lekcje, które umożliwiły uczniom i uczennicom poznanie historii i kultury polskich Żydów.

Poprzez różnorodne aktywności edukacyjne dopasowane do wieku uczestników, starano się nas zaciekawić wielokulturową przeszłością naszego regionu, a także wesprzeć w wyzwaniach, które przynosi zmieniająca się rzeczywistość.

W tym trudnym czasie spowodowanym pandemią, przy zmiennym trybie nauczania i utrudnieniach związanych z dostępem do instytucji kultury, to ciekawa i pobudzająca wyobraźnię propozycja.

Tematy warsztatów: „Spotkania z kulturą żydowską”, „Stara szafa. Opowieść o ratowaniu”, „Wędrując po Polin”

Projekt realizowany dzięki wsparciu Fundacji Odette i Nimroda S. Ariava

Partner programu