II WOJEWÓDZKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY JUŻ ZA NAMI!

W dniu 01.04.2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się II Wojewódzki Turniej Szachowy  o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem był Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Celem turnieju były: popularyzacja sportu szachowego, promocja aktywności i samorozwoju młodzieży, współpraca między różnorodnymi grupami  i stowarzyszeniami młodzieżowymi na terenie województwa lubelskiego, a także wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników. I etap zawodów odbył się zdalnie za pośrednictwem internetowej platformy szachowej „lichess org”. Zawody prowadził sędzia główny i sędziowie rundowi. Z województwa lubelskiego w potyczkach szachowych wzięło udział około 100 zawodników. Z naszej szkoły dwóch: Stanisław Czapla z klasy III a oraz Wojciech Maciejewski z klasy VII d. Chłopcy byli przygotowywani do turnieju pod kierunkiem Pani Małgorzaty Maciejewskiej. Efekt końcowy zawodów był rewelacyjny – zawodnik z naszej szkoły – Wojciech Maciejewski wylansował się na III miejscu. Gratulujemy wygranej!

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat, Małgorzata Maciejewska