Spotkanie z młodzieżą niemieckojęzyczną w ramach projektu Deutsch plus+

Dnia 08.10.2019r. gościliśmy w naszej szkole p. Bodil Jessen, młodą „aktywistkę” pochodzącą z Niemiec i współpracującą z Goethe – Instytut w Warszawie. Przeprowadziła ona z uczniami klas VII  zajęcia  warsztatowe, w ramach realizowanego przez nas projektu Deutsch plus+, na których zaprezentowała niemiecką kulturę, krótką historię oraz tradycje. W formie prezentacji i interaktywnej zabawy opowiadała o swoim życiu i o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec. Była dla uczniów żywym i najbardziej bliskim życiu przykładem niemieckiej młodzieży. Uczniowie naszej szkoły przygotowali quiz o Polsce, zadawali wiele pytań, opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach. Mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami językowymi podczas konwersacji z osobą, która posługuje się w życiu codziennym jedynie językiem niemieckim. Dla uczniów było to spotkanie z „żywym” językiem niemieckim, ale również nowe doświadczenie, które na długo zapamiętają.

Zdjęcia>>

Joanna Sieńko