22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

Ziemio- nie chcemy abyś była zniszczona,

Chcemy żebyś była cała zielona,

Więc przysięgę Ci składamy,

Że zniszczyć Ciebie nie damy!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, prawidłowej segregacji odpadów oraz promowanie zachowań  proekologicznych. Obchody Dnia Ziemi mają na celu rozbudzanie zainteresowań o otaczającym nas świecie i jego problemów ekologicznych, kształtowanie postaw proekologicznych u młodego pokolenia oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, a co za tym idzie za stan naszej planety Ziemi. W związku z tym uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym właśnie z tej okazji. Mieli oni przygotować plakat ze sloganem (hasłem) promującym Dzień Ziemi.

Na zajęciach świetlicowych w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach I-III uczniowie ochoczo przygotowywali się do obchodów Dnia Ziemi, wykonując liczne prace plastyczne w formie: wyklejanek z papieru, plasteliny, kolorowanek oraz prac wykonanychprzygotowywanych według własnego pomysłu. Na terenie szkoły odbyła się również gra terenowa związana z tematyką ochrony środowiska, w której uczniowie według instrukcji musieli odszukać wskazane punkty z hasłami, potrzebnymi do rozwiązania krzyżówki dotyczącej naszej planety i ekologii.

Pamiętajmy o tym, że Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń, jej przyszłość zależy od nas. Dzień Ziemi powinien trwać cały rok, a 22 kwietnia powinien być tylko ukoronowaniem naszych starań, które wiążą się z ochroną naszej planety.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji z tej okazji.

Prezentacja>>

Aneta Żydek