„Ja jestem książka, twój przyjaciel szczery”

Pod koniec kwietnia ludzie na całym świecie obchodzą wyjątkowe wydarzenie – Dzień Książki i Praw Autorskich. Głównym celem tego święta jest promowanie czytelnictwa. Uczniowie klasy I b również włączyli się w te obchody i wzięli udział w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez naszą szkolną bibliotekarkę Panią Dorotę Nowak. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą genezy Dnia Książki, poznały zasady korzystania z książek oraz rozwiązywały zagadki związane z bohaterami literatury dziecięcej. Wysłuchały wiersza T. Kubiaka „Ja jestem książka" oraz obejrzały przyniesione przez naszego gościa propozycje ciekawych lektur. Podsumowaniem zajęć było wykonanie z kolorowego papieru pięknych zakładek do książek.

Beata Jęczeń