SMOK Bełżyce

W naszej szkole w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 kontynuowane są zajęcia z koszykówki w ramach realizacji programu SMOK. Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki to doskonała forma poznania i nauczania elementów techniczno-taktycznych w tej pięknej dyscyplinie sportów zespołowych. Dzieci uczą się kozłowania, oddawania rzutów, podań i chwytów, a także poruszania się po boisku. Poprzez gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem piłek do koszykówki kształtowane są sprawności koordynacyjne. Wszystkim ćwiczeniom towarzyszy uśmiech i super zabawa! Uatrakcyjnieniem zajęć, a przede wszystkim doskonałym sposobem zdobycia wiedzy z koszykówki jest przeżycie bezpośrednich emocji na meczach. Dzięki współpracy naszej szkoły z klubem AZS UMCS Pszczółka Lublin młodzi adepci koszykówki mieli okazję niejednokrotnie oglądać z trybun doskonałe występy Wicemistrzyń Polski.

Andrzej Mazurek
Tomasz Bojar