„A po maturze chodziliśmy na kremówki…”

16 maja, uprzedzając obchody 102. rocznicy urodzin papieża, zorganizowana została w naszej szkole tradycyjna akcja (druga w tym roku szkolnym!) - „Święto radości - przyjdź na słodkości”.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, mogli nabyć kremówkę - symbol pamięci o Patronie naszej szkoły: Janie Pawle II.

Przypominamy: ulubione ciastko papieża - słynna kremówka - stała się symbolem swobody Jana Pawła II w kontaktach z wiernymi. Wspomnienia młodości, jakie papież snuł podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach (16 czerwca 1999 r.), zapoczątkowały niesamowitą popularność tych ciastek. Od tamtej pory wiele cukierni nie tylko  w Wadowicach, ale i w różnych miejscach w kraju, zaczęło oferować ciastka o nazwie "kremówki papieskie".

My ponownie dowiedliśmy, że potrafimy otworzyć się na rzeczy proste, którymi się trzeba umieć cieszyć, umieć smakować życie również w jego prostych przejawach.

Organizatorzy akcji:
Anna Pac-Smoła