UCZNIOWIE KL. III „c” UCZĄ SIĘ RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE

Zbliżają się wakacje, czas odpoczynku i wyjazdów. Życzylibyśmy sobie, żeby był to czas spokoju i radości, ale w życiu, jak to w życiu… bywa bardzo różnie. Zdarzają się chwile radosne, ale i bardzo niebezpieczne, wręcz zagrażające życiu.

Dlatego też piątkowy szkolny poranek przeznaczyliśmy na naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć, prowadzonych przez Pana Rafała Topyło, mogliśmy dowiedzieć się, jak ważna jest każda minuta walki o życie.

Poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy to jednak nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie ogromny wpływ ma również  postawa świadków zdarzenia, pewność swoich umiejętności, jak również obawy, które często im towarzyszą.

Resuscytacja, reanimacja, numery alarmowe… to mocne słowa dla wszystkich. Jednak my już wiemy, że pod tymi słowami kryją się ważne zagadnienia, które stały się dla nas czymś naturalnym.

Trudne? Nietrudne. Każdy da radę, niezależnie od wieku.

uczniowie kl. III „c”
Bożena Watras – wychowawca klasy