Ogólnopolska akcja „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, ogłosiła II edycję konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Działanie to miało inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Nasza szkoła włączyła się do akcji, która polegała na czytaniu przygód Słodziaków w klasie, propagowaniu materiałów informacyjnych i motywacyjnych, zachęcających uczniów i rodziców do codziennego czytania w domu. Zadaniem konkursowym było w tym roku Magiczne Drzewo Słodziaków –praca plastyczna wykonana z elementów nadających się do recyklingu. Mamy nadzieję, że udział w przedsięwzięciu zainspiruje dzieci do dbania o najbliższe otoczenie, uwrażliwi na rolę drzew w środowisku, a także przyczyni się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów.

Zdjęcia>>

Beata Król - klasa 1 „b”

Elżbieta Gontarczyk - klasa 2 „a”

Anna Marcewicz - klasa 2 „b”

Alina Nizioł - biblioteka