XVIII Lubelski Festiwal Nauki

               

Właśnie minęła kolejna edycja XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. W  poniedziałek 12.09.2022 pomimo zimna i deszczowej aury, uczniowie klasy 5b oraz 8a z samego rana udali się na wycieczkę do Lublina.

Uczniowie klasy 5b wzięli udział w warsztatach „Kartkówki czy wolny czas? Czy walka jest konieczna?” Autorka projektu zapoznała jego uczestników ze sposobami organizacji zajęć pod względem kryteriów: ważne i pilne, tak aby ich realizacja była jak najmniej stresująca i pozbawiona napięć.

Natomiast uczniowie klasy 8a wzięli udział w projekcie z języka niemieckiego – „Technik, Wissenschaft und Natur”. W nowym budynku uczelni -  Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej CEN-TECH - podczas prezentacji multimedialnej uczniowie poznali nazwy części samochodu,  potem utrwalali je w czasie ćwiczeń i gier na platformie wardwall. Na koniec odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny na platformie kahoot. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody z logo Politechniki Lubelskiej.  Oprócz ciekawej lekcji języka niemieckiego, uczniowie mogli zorientować się pod kątem wyboru  przyszłej drogi kształcenia.  

Następnie, po przerwie i posiłku, uczniowie obu klas udali się do kina Cinema City na seans filmu „King. Mój przyjaciel lew” opowiadający o perypetiach rodzeństwa, które próbuje pomóc zbłąkanemu małemu lwiątku. 

Zdjęcia>>

Urszula Pawłowska
Monika Plewik
Urszula Sobiepan
Urszula Widelska