KLASA II B NA WYSTAWIE MALARSKIEJ W MIEJSKIM DOMU KULTURY W BELŻYCACH

„Przez sztukę pomagać ludziom słabym, chorym, pokrzywdzonym przez los” oto motto autora galerii prac – Pana Bogusława Winiarskiego, która obecnie wyeksponowana jest w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Kustoszem galerii była Pani Elżbieta Goliszek, która aktualnie pracuje w MDK. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji dotyczących malarstwa bełżyczanina.

Dnia 27.08.2022 r. w MDK w Bełżycach odbyła się wystawa obrazów olejnych oraz akwareli autorstwa pana Bogusława Winiarskiego, który w tym roku obchodził 30-lecie swojej pracy twórczej. Jest autorem kilkuset obrazów powstałych w różnych technikach malarskich oraz  twórcą cyklu utworów „Piękno zaklęte w drewnie” – wykonanych w pełni techniką akwarelową. Jego dzieła były wystawiane na licznych wystawach zbiorowych, trafiły do wielu galerii w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA oraz Francji. Wyeksponowane dzieła podziwiali zacni goście: Starosta Powiatu Lubelskiego – P. Zdzisław Antoń, Sekretarz Gminy w Bełżycach – P. Joanna Kaznowska, Proboszcz Parafii – ks. Janusz Zań oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lublinie – P. Tomasz Bazan, zaś w dniu 16 września uczniowie klasy II „b” wraz z wychowawcą i opiekunem grupy.

Po obejrzeniu wystawy, udaliśmy się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach,  by odwiedzić bibliotekę pierwszy raz po przerwie wakacyjnej oraz zapoznać się z sylwetką pisarza – Pana Zbigniewa Dmitroca, który jest twórcą wielu opowiadań dla dzieci. Wysłuchaliśmy fragmentów opowiadań: „Baba Jaga na deskorolce”, „Parasol Pana Pantalona” oraz „Janka, Jonek i Kleks”. Bawiliśmy się także w logopedyczną zabawę słowami zawartymi w utworach. Mamy nadzieję, iż wkrótce będzie niebywała okazja, aby spotkać się na żywo z pisarzem w naszej szkole.

Dorota Nowak, Elżbieta Gontarczyk