Spotkanie z ratownikiem medycznym w klasie 1 „b”

19 października 2022 r. naszą klasę odwiedził Pan Łukasz Smoleń, tata Szymona, który jest ratownikiem medycznym.

Pan Łukasz uświadomił uczniom, na czym polega praca ratownika medycznego, a także zaprezentował potrzebne akcesoria.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, a także co zrobić w przypadku skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Największą atrakcją okazały się ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według wskazówek wykonywały masaż serca.

Była to niezwykła lekcja, która uwrażliwiła uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyła w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać.

Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi.

Magdalena Lewandowska
Urszula Król