Nasi uczniowie znowu NA PODIUM!

Kolejny już raz nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć” w Zespole Szkół      im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Pomysłodawcą i organizatorem od wielu lat jest Pani Elżbieta Kaszlikowska - historyk i długoletni dyrektor szkoły.  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Bełżyc p. Ireneusz Łucka. O zwycięstwo walczyła duża grupa młodych artystów z całej gminy i seniorzy z lokalnych organizacji.

Jak zaprezentowali się nasi uczniowie? Wielu z nich stanęło na podium. Z radością informujemy sukcesach!

W kategorii poezja:

I miejsce uczennica kl. II „c”: Kaja Garach - przygotowała - p. Anna Chojnacka

II miejsce: uczennice kl. II „d” - przygotowała p. Anna Ambrożkiewicz

II miejsce - Iga Stępniewska kl. IV „a” - przygotowała p. Anna Stawińska

III miejsce - Stanisław Czapla kl. IV „a” - przygotowała p. Anna Stawińska

W kategorii pieśni :

I miejsce - Paulina Dybalska kl. III „a” - przygotowała p. Dorota Niewczas

II miejsce - Zofia Lalak i Kinga Kamińska - kl. III „a” - przygotowała p. Dorota Niewczas

Klasy IV-VIII

II miejsce - Amelia Ptasznik i Daria Plewik - kl. V „c” – przygotowała p. Urszula Sobiepan

III miejsce - Lena Bartuzi i Katarzyna Wójcicka kl. VIb” - przygotowała p. Urszula Sobiepan

Wzruszenia dostarczył „Taniec flag” i „Pieśń o pokoju” w wykonaniu uczniów klasy III „a” . To był występ poza konkursem. Uczniów przygotowała wychowawczyni p. Dorota Niewczas

To wspaniały sukces! Gratulujemy!

Dorota Niewczas
Urszula Sobiepan