LEKCJA ZDROWIA W KLASIE II „B”

W dniu 10 listopada mieliśmy okazję gościć w klasie II „b” Panią Pielęgniarkę szkolną, która przeprowadziła zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie poznali 10 podstawowych zasad prawidłowego, a co najważniejsze zdrowego żywienia, posługując się aktualną Piramidą Zdrowia i Aktywności fizycznej. Nasz gość wyjaśnił, dlaczego niektóre produkty są niezbędne dla naszego zdrowia, a których  powinniśmy unikać. Pani Ania przekazała także, iż każde dziecko powinno codziennie około 40 minut spędzić w ruchu: na spacerze, grając w piłkę, czy też chodząc po schodach. Uczniowie dowiedzieli się, że prawidłowo należy zjadać 5 posiłków dziennie, a na sen dzieci powinny poświęcić 10 godzin dziennie. Po części teoretycznej, był czas na wykonanie zadania praktycznego w grupach – uczniowie mieli ponaklejać wycięte produkty odżywcze z gazet w odpowiedniej kolejności, wzorując się na Piramidzie Zdrowia i Aktywności fizycznej. Podsumowaniem zajęć było wzbogacenie wiedzy na temat zawodu pielęgniarki w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego. Uczniowie zadawali dużo pytań dotyczących pracy pielęgniarki, np.: czy jest to ciężka praca?, co trzeba zrobić, aby zostać pielęgniarką?, jak można pomóc w przypadku zemdlenia?, czy ze złamaniem kończyny można przyjść po pomoc do Pani Pielęgniarki? I wiele innych. Na zakończenie w podziękowaniu za bardzo ciekawe zajęcia, dzieci wręczyły naszemu miłemu Gościowi laurkę.

Dorota Nowak, Elżbieta Gontarczyk