„LAS W SŁOIKU” - praca techniczna wykonana przez uczniów kl. 6 „c”

Uczniowie w ramach innowacji „Z ekologią na TY” wykonali zadanie z modułu II - Przyroda wokół nas.

Las jest „fabryką tlenu”, która chroni nas przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania glebę i wodę, jest ulubionym miejscem wypoczynku ludzi oraz jest środowiskiem życia dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Przed wykonaniem zadania uczniowie poznali definicję lasu oraz jego piętrową budowę, która obejmuje 4 warstwy: ściółkę, runo leśne, podszyt i korony drzew. Następnie przystąpiły do pracy, która polegała na ułożeniu w szklanym naczyniu różnych, naturalnych materiałów  takich jak: mech, szyszki, żołędzie, kasztany, mała gałązka drzewa iglastego, jarzębina, zasuszony, znaleziony w lesie grzyb, jakaś wybrana mała roślinka, kawałki kory, liście, kamyczki itp.

Poprzez wykonanie tej pracy uczniowie odtworzyli naturalne środowisko leśne, zamknięte  w szkle. Wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Aneta Żydek