Zerówki na warsztatach piekarniczych!

Pod koniec listopada klasy 0 „b” i 0 „c” uczestniczyły w warsztatach piekarniczych w Piekarni Tadeusza Zubrzyckiego w Kraczewicach. Wszyscy otrzymali fartuszki oraz czepki na głowę i z zaciekawieniem słuchały prelekcji właścicielki piekarni. Następnie każdy otrzymał kilka kawałków ciasta, z których tworzył chałki, króliczki, ptaszki, wcześniej zademonstrowane przez pana piekarza, a także swoje autorskie bułki. Podczas wypieku pieczywa dzieci poznawały maszyny i urządzenia wykorzystywane w piekarni dawniej i obecnie. Na zakończenie zajęć pracownicy postanowili wybrać najlepszego piekarza i przyznać mu medal. Z racji, że wybór był bardzo trudny, wszyscy zostali nagrodzeni piernikowymi medalami honorowymi. Dzieci wróciły do szkoły z wypiekami (nie tylko na twarzy).

Beata Zięba
Anna Rzedzicka