Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w 0 „b”

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane, przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji, integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do polskich szkół i przedszkoli. Uczymy się o tym, co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

W klasie 0 „b” uczniowie obejrzeli dedykowany obchodom Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka film animowany, uzupełnili zeszyt ćwiczeń do animacji „Wszyscy mamy prawa”, a także odrysowali i wycięli swoje dłonie, które pokazują, że każdy jest inny, ale wszystkich łączy bycie dzieckiem. Ponadto jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane, wszyscy przyszli ubrani na niebiesko.

Beata Zięba
Anna Rzedzicka