Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasie I „c”

Uczniowie klasy I „c” kolejny raz świętowali Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi: Hallo World Day i symbolizuje główny cel, którym było pozdrawianie – mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób w ciągu dnia. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach. Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje. Uczniowie tego dnia wykonali żółte maski, ponieważ właśnie z tym kolorem kojarzymy ten dzień. Zadaniem dzieci było również spełnienie dobrego uczynku, którego symbolem było serce przyklejone na wspólnie wykonany plakat. Pamiętajmy, aby otaczać się uprzejmością każdego dnia, ponieważ to ona jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.

Edyta Anasiewicz