Mikołajkowy wyjazd do kina

Dnia 5 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 2 „a” i 2 „d” wybrali się do kina ,,Cisy” w Nałęczowie  na film zatytułowany „Świąteczny cud”.

        W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

       Film wprowadził uczniów w świąteczną atmosferę, ale przede wszystkim uświadomił młodym widzom, że istotą Świąt Bożego Narodzenia są wartości takie jak miłość, przyjaźń, niesienie dobra i zwykła ludzka życzliwość.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz
Anna Marcewicz
Agata Mazurek