PODRÓŻ DO JAPONII

Podróż do Japonii to marzenie wielu z nas. Uczniowie klas 0 „c”, 1 „d” i 2 „a” mieli możliwość przenieść się na chwilę do kraju kwitnącej wiśni. A to wszystko za sprawą podróżnika pana Samuela Kempskiego, który odwiedził naszą szkołę i z wielką pasją opowiadał o Japonii.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy zdjęcia, podziwialiśmy pamiątki i rekwizyty ukazujące codzienne życie mieszkańców tego kraju. Pokazywanym przez pana podróżnika fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny, zawierający dziesiątki istotnych dla Japonii informacji. Usłyszeliśmy masę ciekawostek, sytuacji, a przede wszystkim przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu. Dowiedzieliśmy się, że Japonia to kraj o górzystym ukształtowaniu terenu z niezwykle piękną górą Fuji, a pomiędzy licznymi górami płyną niezliczone rzeki.

Atrakcją Japonii, o której mało kto wie, jest Wyspa Królików, nazwana tak z uwagi na mnogość tych zwierząt, które swobodnie hasają sobie po całym terenie.

Fenomenem utożsamianym z rozrywką dla dzieci, młodzieży i dorosłych są komiksy. Czytanie komiksów przez Japończyków jest czymś tak normalnym i codziennym, jak przeglądanie gazety. Czytają je poważni biznesmeni w drodze do pracy, matki odwożące dzieci do przedszkola, uczniowie w mundurkach, emeryci. A najbardziej ulubione zabawki japońskich dzieci to kendama

i ….. telefon komórkowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia>>

 

Katarzyna Zygo
Anna Marcewicz
Aleksandra Mirosław