„DZIEL SIĘ UŚMIECHEM” - CZYLI RADOSNY UŚMIECH, RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ

    W I półroczu roku szkolnego 2022/23 uczniowie klasy II „d” wraz z wychowawcą realizowali XII edycję ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”. Program powstał    we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.  

        Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.  

Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.

      Każdy uczestnik otrzymał materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby” oraz bezcukrową gumę. Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby.

      Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły. W przyswojeniu nowych wiadomości i utrwalaniu prawidłowych nawyków pomogły uczniom plansze, rebusy, karty pracy, prezentacja multimedialna, krzyżówka, pogadanka.

Zdjęcia>>

 A. Ambrożkiewicz
i uczniowie  kl. II „d”