„ZMIANA DIETY DLA PLANETY” – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

W styczniu uczniowie z klasy II „a” oraz 0 „c” ochoczo wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska. Konkurs ten jest częścią projektu „Ekomisja w podstawówkach”. Celem konkursu było: wyłonienie oraz promocja najciekawszych prac plastycznych w obszarze szacunku do żywności, zbilansowanej diety, niemarnowania żywności. Tematem konkursu było przygotowanie plakatu – pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej. Pracę należało wykonać w formacie A3. W dowolnej technice. Uczniowie klasy II „a” oraz jeden uczeń z kl. 0 „c” wywiązali się z tego zadania doskonale, co widać na wykonanych zdjęciach. Uczestnicy Konkursu z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników.

D. Nowak, A. Marcewicz, A. Piłat, A. Mirosław