Program Edukacyjny „Europa i ja” w grupie 0 „c” - podsumowanie I półrocza

Grupa 0 „c” w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i Ja” organizowanym przez SP w Bochotnicy. Ideą projektu jest zapoznanie uczniów z wybranym państwem europejskim, jego symbolami narodowymi, tradycjami i kulturą. Klasa 0 „c” na swój kraj przewodni wybrała piękną, barwną i słoneczną Hiszpanię, która jest jednym z najbardziej interesujących państw naszego kontynentu. W I półroczu uczniowie wykonali 4 z 8 zadań, które należy zrealizować, a mianowicie: poznali hiszpańskie symbole narodowe, obejrzeli i wykonali ilustracje do starej hiszpańskiej bajki „Los mundos de Yupi”, stworzyli słownik obrazkowy ze słownictwem dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia oraz w formie prezentacji multimedialnej poznali najciekawsze i najpiękniejsze zakątki Hiszpanii. Dotychczas zajęcia związane z programem „Europa i Ja” budzą u dzieci ogromną ciekawość, chęć uczestnictwa i dobrą zabawę. Już nie możemy się doczekać wykonywania kolejnych zadań w II półroczu.

Uczniowie klasy 0 „c”
Aleksandra Mirosław