„Długa droga kromki chleba"- warsztaty piekarnicze

21 lutego i 1 marca uczniowie klasy II „d” i III „b” udali się na wycieczkę do piekarni GS w Niedrzwicy Dużej. Dzieci mogły poznać pracę piekarza oraz cały proces technologiczny produkcji pieczywa. Po piekarni naszych uczniów oprowadzała pani Małgosia, która cierpliwie i dokładnie opowiadała o wszystkich maszynach i urządzeniach w piekarni. Przestawiła pracę piekarza oraz „zdradziła” kilka tajników wypieku chleba.

Uczniowie zobaczyli duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na dzieciach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

Kolejna część warsztatów była w pełni praktyczna: uczniowie samodzielnie zaplatali warkocze z ciasta, a po ich upieczeniu skonsumowali je z wielkim apetytem!

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym