WARSZTATY STOMATOLOGICZNE

Uczniowie klasy 1 „d” mieli okazję uczestniczyć w warsztatach stomatologicznych prowadzonych przez panią Dianę Dudę, edukatora „Profi-dental” z Opola Lubelskiego.

Każdy z uczniów pracował indywidualnie na modelu, wykonując wszystkie czynności za pomocą prawdziwych narzędzi i materiałów stomatologicznych. To była jedyna i niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak dentysta i obejrzeć zęby Smoka Bartka kamerą wewnątrzustną. Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznały zawód stomatologa, nauczyły się również, co jest zdrowe dla naszych zębów, jak o nie dbać i po co one właściwie są.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówione zostały m.in. zdrowe nawyki żywieniowe (w formie zabawy na refleks) i metody poszukiwania próchnicy. W części praktycznej każdy uczestnik spotkania otrzymał swojego „pacjenta”, komplet narzędzi niezbędny do wykonania szczotkowania, nitkowania, przeglądu, lakierowania oraz plomby. Na zakończenie uczniowie dostali dyplomy i zestawy małego dentysty.

 Zdjęcia>>

Dorota Nowak
Katarzyna Zygo