Ozdabianie i dekorowanie pierników

Święta tuż, tuż ....czas więc na pieczenie pierników.

6 grudnia w klasie III a odbyły się warsztaty z ozdabiania pierników, które zostały wcześniej przygotowane przez panią Jagodę Paśnik, mamę naszej koleżanki z klasy. Dzieci najpierw dowiedziały się jakich składników i przypraw używa się do produkcji ciasta. Po smaku i zapachu rozpoznawały poszczególne przyprawy, po czym przyszedł czas na dekorowanie. Pani Jagoda oprócz pierniczków przyniosła mnóstwo produktów do dekoracji: kolorowe lukry o różnej konsystencji, posypki, kuleczki, gwiazdki, koronki. Pokazała dzieciom różne sposoby i techniki ozdabiania. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po zakończeniu pracy, każdy uczeń zawiesił jedno swoje dzieło na klasowej choince, a pozostałe po spakowaniu zabrał do domu.

Bardzo dziękujemy pani Jagodzie za poświęcony czas i fantastyczne warsztaty.

Anna Bogusz

oraz uczniowie klasy IIIa