Święto Dziękczynienia w klasach drugich

indykZ okazji Święta Dziękczynienia obchodzonego w USA, uczniowie klasy  VIIa przeprowadzili  lekcje kulturowe dla uczniów klas drugich.

Każdego roku, w ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia (ang. Thanksgiving), chcąc w ten sposób uczcić pamięć Ojców Pielgrzymów, którzy w 1620 roku po raz pierwszy zagościli na ziemiach Ameryki Północnej.

Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się  o pochodzeniu tego święta oraz o tradycjach z nim związanych.  Podstawowe słownictwo uczniowie utrwalali śpiewając piosenkę oraz wykonując ćwiczenia na przygotowanych kartach pracy. Uczennica Paulina przygotowała z pomocą mamy przepyszne, tradycyjne ciasto dyniowe. Odbył się również konkurs wiedzy z nagrodami oraz zabawa ruchowa.  Drugoklasiści z dużym zaangażowanie brali udział w lekcji. Dziękujemy uczniom klasy VIIa za przygotowanie tak atrakcyjnych  zajęć kulturowych.

nauczyciel j. angielskiego - Katarzyna Wrońska