Zajęcia medyczne z Panią pielęgniarką

7 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Zdrowia i Dzień Służby Zdrowia. W związku z tym w bibliotece szkolnej mieliśmy zaszczyt gościć Panią Anię – naszą szkolną pielęgniarkę. Podczas zajęć dzieci ze świetlicy szkolnej zostały zapoznane z zawodem pielęgniarki oraz wysłuchały fragmentu książki pt.: „Mam przyjaciółkę pielęgniarkę” napisaną przez Ralfa Butaschowa. Następnie Pani Ania zaprezentowała drugoklasistom kilka przyrządów medycznych: ciśnieniomierz, kroplówkę, maseczkę do inhalacji, pobieracze krwi, cewniczek dla dzieci, a także plastry i opatrunki. Kolejną czynnością było indywidualne obejrzenie z bliska, a nawet dotknięcie wymienionych przedmiotów. Dzieci miały także zakładane na rękę lub na czoło opatrunki. A chętnych nie brakowało! Od tej pory świetliczaki nie będą już się bały wizyty u pani pielęgniarki.

Dziękujemy Pani Ani za zapoznanie dzieci z pracą pielęgniarki oraz fachowe zaprezentowanie i omówienie przyrządów niezbędnych w pracy. Życzymy wszystkiego najlepszego z Okazji Dnia Zdrowia i Służby Zdrowia. Zapraszamy ponownie!

Dorota Nowak,
Agnieszka Piłat