Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2023

W piątek 31 marca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

W tym dniu został wykorzystany przez uczniów sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W klasie 8 na języku niemieckim uczniowie dzięki okularom VR zwiedzili Berlin i najsłynniejsze jego zabytki.

Na zajęciach koła języka polskiego przenieśliśmy uczniów do starożytnej Grecji za sprawą green screena. Uczniowie poprzebierali się za starożytne postacie, a następnie zostali przeniesieni na tło z tamtych czasów.

Uczniowie świetlicy poznawali podstawy robotyki z pomocą zestawów Lego Spike Prime.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Joanna Sieńko