Wizyta świetliczaków w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej

4 maja to Dzień Strażaka, z tej okazji grupa uczniów z klas II „a” i II „b” uczęszczających na szkolną świetlicę odwiedziła pobliską Jednostkę Straży Pożarnej. Oprócz przypomnienia informacji w jakich sytuacjach poza pożarem należy wezwać Straż Pożarną, uczniowie mieli okazję wypytać strażaków o to, w jaki sposób można zostać strażakiem, pytali również o ciekawe przypadki i sytuacje. Świetliczaki dowiedziały się także, w jaki sprzęt wyposażony jest samochód strażacki oraz do czego służy, miały okazję wejść do niego, obejrzały specjalny kostium do pracy w wodzie i pod wodą, ponton, kład używany w niektórych sytuacjach. Strażacy zademonstrowali, w jaki sposób można szybko dostać się z piętra budynku do samochodu strażackiego, pokazywali dzieciom akcesoria, a one z chęcią próbowały je podnosić lub przymierzać, szczególnym zainteresowaniem cieszył się hełm strażacki. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz, w jaki sposób leje się wodę z węża podczas gaszenia pożaru.

Natomiast na zajęciach w świetlicy w szkole, grupa młodszych uczniów z klasy I „c” po omówieniu, dlaczego zawód strażaka jest bardzo ważny i w jakich sytuacjach wzywamy Straż Pożarną na pomoc, malowała tematyczne kolorowanki.

Urszula Widelska
Anna Rzedzicka