Klasa II „d” na wycieczce u strażaków

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.

Dnia 10.05.2023 r. uczniowie klasy II „d” byli w Jednostce Straży Pożarnej w naszym mieście, by z bliska przyglądnąć się pracy strażaków i złożyć życzenia z okazji ich święta.

   Nasi milusińscy byli serdecznie witani przez oprowadzających strażaków i wprowadzani w arkany tego zawodu. Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Dowiedziały się, że pomagają też w czasie klęsk żywiołowych, np. powodzi. Mogły obserwować zakładanie profesjonalnego ubrania i zobaczyć jak strażak w razie alarmu zjeżdża z rury, aby jak najszybciej dotrzeć do wozu bojowego. Chętne dzieci mogły przymierzyć bluzę strażaka, aparat z powietrzem oraz hełm strażacki.

             W trakcie zwiedzania uczniowie przekonali się również, że w pracy strażaka nie da się do końca wszystkiego zaplanować, gdyż w każdej chwili może zadzwonić telefon, a osoba po drugiej stronie słuchawki wzywa natychmiastowej pomocy do pożaru - strażacy jechali na akcję.

       Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym