Warsztaty czytelniczo-plastyczne w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W grudniowy poranek uczniowie klasy 1a wyruszyli na pieszą wycieczkę do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. W bibliotece czekała na nas pani Agnieszka, która w ramach warsztatów plastyczno-czytelniczych zapoznała nas z historią kartki pocztowej oraz pokazała jak w prosty sposób wykonać piękną świąteczną pocztówkę. Dowiedzieliśmy się, że historia kartki pocztowej, zwana także pocztówką, widokówką, a wcześniej także odkrytką, liczy sobie ponad 140 lat. A twórcą słowa „pocztówka” był Henryk Sienkiewicz, polski nowelista i powieściopisarz. Po wysłuchaniu wielu ciekawostek związanych z kartką pocztową, uczniowie chętnie przystąpili do pracy, samodzielnie pisali życzenia świąteczne i ozdabiali swoje kartki. Spotkanie w bibliotece było również okazją, aby zapoznać się z ciekawymi książkami, dzieci z zainteresowaniem przeglądały interesujące ich bajki i opowiadania, a niektóre z nich chętnie wypożyczyły. Wspólne czytanie to wspaniały pomysł na spędzenie z najbliższymi długich, grudniowych wieczorów, a samodzielnie wykonana kartka świąteczna to idealny prezent z okazji zbliżających się Świąt.

Katarzyna Zygo