Ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem ,, IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Ich wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze, która wszystkim się udziela. To wyjątkowy okres, w którym możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, magii i sprawić przyjemność naszym najbliższym lub samotnym.

W naszej szkole uczniowie  klasy II c, III a i grupy świetlicowej ( kl .II b) prowadzonej przez p. Agatę Skurską  wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Idą świętą, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj.” Patronatem projektu jest m.in. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone prze Ministra Edukacji Narodowej. Celem projektu jest propagowanie tradycji wysyłania kartek i listów z życzeniami świątecznymi, zamiast modnych obecnie SMS-ów.

Uczniowie napisali życzenia, zaadresowali i wysłali ponad 60 kartek świątecznych do podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Matczynie.

Mamy nadzieję, że ten mały gest sprawi  radość adresatom kartek

A. Ambrożkiewicz

A. Bogusz